קמה מהעפר? מפקד מפלגת העבודה נסגר היום (ג’) בשעה 15:00. מזכ”ל מפלגת העבודה חיליק בר מעריך שכ-80 אלף איש התפקדו לעבודה. לדבריו, בדף הבוחרים הישן של המפלגה רשומים 28 אלף חברים. במפקד שנערך בחודשיים האחרונים התפקדו למפלגה כ-50 אלף מתפקדים חדשים.

במפלגה לא הספיקו לקלוט את כל הטפסים אך ככל הנראה הפוקד הגדול ביותר הוא עמיר פרץ והקטן ביותר הוא אראל מרגלית. ייתכן שחלק מהטפסים ייפסלו בגלל טעויות במילוי או כפילויות ולכן לא ניתן לנקוב במספרים סופיים. תוצאות רשמיות צפויות לאחר החג.

6,000 מתפקדים גויסו למפלגה דרך הרשת

השנה בחרו המועמדים לראשות העבודה לעשות שימוש באינטרנט כאמצעי גיוס של מתפקדים. מתוך 40 אלף המתפקדים החדשים שהתפקדו למפלגה כ-6,000 התפקדו דרך אתר האינטרנט הרשמי של “העבודה”.

המטה של ח”כ שלי יחימוביץ’ ערך שימוש אינטנסיבי באינטרנט שאפשר מפקד ישיר ונוח דרך האתר שהוקם וקמפיין פייסבוק. עופר קורנפלד, דובר המטה של יחימוביץ’ ציין כי “הרוב המכריע של המתפקדים באתר המפלגה הועברו לשם אחרי שנכנסו לאתר של יחימוביץ’, נרשמו כתומכיה, והועברו לגמר התפקדות לאתר המפלגה. בימים האחרונים עלתה בקצב מסחרר ההתפקדות באינטרנט עבור שלי, והגיעה לכ-600 ביום”.

גם המטה של עמרם מצנע פנה לפעילות אינטרנטית והשיק ערוץ ביוטיוב שבו העלה שלושה סרטונים שבהם פנה מצנע לקהל בוחריו. דרך האתר הרשמי שהקימו אנשיו של מצנע התפקדו הגולשים למפלגה, ובדף הפייסבוק שמר מצנע על קשר רציף עם הגולשים, ענה על שאלות אישיות שהופנו אליו ופרסם ברכות אישיות.

במטה של ח”כ בוז’י הרצוג ציינו כי “הרשת שייכת לצעירים” ופתחו זירות תוכן שכללה את עמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב כזירות תוכן ויראליות, דינאמיות ומתחדשות. אנשיו של הרצוג ניהלו פעילות פורומים שבמסגרתם השיב הרצוג לשאלות הגולשים. בערוץ היוטיוב פרסם המטה סרטים שעסקו במפגשים עם חברי המפלגה, ביקורים בעמותות שונות, תמיכה במאבקי העובדים הסוציאליים ועוד.

גם במטה של ח”כ עמיר פרץ לא נותרו אדישים לפעילות האינטראקטיבית של שאר המועמדים והשיקו ערוץ יוטיוב, דף פרופיל בגוגל, הפיצו סרטון הסברה ברשת שזכה לשם “כיפת ברזל חברתית” ופתחו עמודים בפייסבוק ובטוויטר.

רינה מצליח, חדשות ערוץ 2, פורסם בתאריך ה7.6.11

תאריך פרסום:09/06/2011