יו”ר האופוזיציה תוקפת את נתניהו על המשך העסקתו של נתן אשל, בניגוד להוראות נציב שירות המדינה: “הוא משדר מסר לפיו הטרדה מינית היא מעשה מקובל ונסלח”
מורן אזולאי, ynet
15.5.12

“ראש הממשלה בז לשלטון החוק”, כך אמרה בצהריים (יום ג’) ראש האופוזיציה, ח”כ שלי יחימוביץ’ (העבודה), בהתייחס להמשך העסקתו של נתן אשל, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה שהודה בהטרדת עובדת ועזב את תפקידו בעקבות זאת.

ב”ידיעות אחרונות” פורסם כי ברשותו של אשל רכב מפואר וטלפון סלולרי על חשבון המדינה, והוא אף מקבל משכורת חודשית בסך 40 אלף שקל. זאת אף על פי שהודה בהטרדת עובדת, ועל אף ההנחיה המפורשת של נציבות שירות המדינה להפסיק את העסקתו. אשל תיווך במגעים לממשלת האחדות בין הליכוד לקדימה.

יחימוביץ’ הגיבה לפרסומים באומרה כי העובדה שאשל ממשיך בפועל בתפקידו היא מקוממת ובלתי נתפסת, וכי חמורה עוד יותר העובדה שהוא מקבל גיבוי מלא מראש הממשלה, בנימין נתניהו. “ראש הממשלה בז לשלטון החוק בכך שהוא מעסיק את אשל חרף ההנחיות החד משמעיות של נציבות שירות המדינה, והוא משדר בכך מסר מעוות של סלחנות כלפי הטרדות מיניות. ראש ממשלת ישראל, האמור לדאוג לביטחונם של אזרחים בכלל ושל נשים בפרט, משדר בפועל מסר כי הטרדה מינית היא מעשה מקובל ונסלח”.

יחימוביץ’ הסבירה: “התנהגותו מעודדת פגיעה בנשים, מגבירה את תחושת הייאוש של נפגעות ומוטרדות, ומרפה את ידיהם של גברים הגונים במקומות העבודה המבקשים לסייע לעמיתותיהן לעבודה”.

במסגרת עסקת הטיעון בפרשת הטרדת העובדת ר’, הודה אשל בהטרדתה, בהתנהגות לא ראויה ובחדירה לצנעת הפרט. הוא התחייב לפרוש משירות המדינה באחד במרס, ולא לעסוק בפעילות ציבורית. אשל דרש מהנציבות לקבל דמי הסתגלות בסך 240 אלף שקלים ולהמשיך להשתמש ברכב השרד שהוא מקבל מהמדינה עוד שלושה חודשים, אך בקשתו נדחתה על הסף.

ראש אגף משמעת בנציבות שירות המדינה, עו”ד אסף רוזנברג, קבע חד משמעית כי אשל יפסיק לאלתר להיות עובד מדינה באחד במרס, ולכן יקבל דמי הסתגלות על סך 120 אלף שקל בתשלום אחד ויחזיר מיידית את רכב השרד ואת הטלפון שהוקצה לו, על מנת שלא ייווצרו קשרי עובד-מעביד בינו לבין המדינה.

תאריך פרסום:15/05/2012