לפני 4 שנים ביום ה- 14.07.2011 אספה דפני ליף אוהל קמפינג קטן, מעט חפצים אישיים ובקבוק מים, והתמקמה בשד’ רוטשילד בתל אביב במחאה על יוקר הדיור בישראל.

אקט סימבולי זה, הפך חיש מהר לגל מחאה אדיר ומלא תקווה ששטף את ערי הארץ ועיירותיה, גל מחאה שיצר שיח מקיף כולל ומעמיק על צדק חברתי, על זכויות אזרח ועל אחריות המדינה לאזרחיה.

היו שמיהרו להספיד את המחאה החברתית. הם טענו שלא השיגה הישג ממשי; הם טענו שנכשלה, שתישכח. היום, ממרחק של ארבע שנים, יודו כולם כי מחאת 2011 שינתה את פניה הפוליטיים של החברה הישראלית

השיח החברתי כלכלי שולט היום בתודעה האזרחית. הסוציאל דמוקרטיה הפכה ממשנה המוכרת ליודעי חן בלבד, לעמדה ערכית ופוליטית בעלת אחיזה של ממש בקרב חוגים הולכים וגדלים. אמנם לטייקונים עדיין השפעה ניכרת ובלתי סבירה על תהליכי קבלת החלטות הרות גורל לגבי עתידה של ישראל, אך למול עירונותה הגוברת של החברה האזרחית הם אינם יכולים עוד לנהל את עניינם במחשכים.

המהלך לתיקון אמיתי של פני החברה בישראל הוא מהלך ארוך והוא מצריך סבלנות רבה, נחישות ואורך רוח. לא בשנה אחת חיסלו את מדינת הרווחה, ולא בשנה אחת נחזיר עטרה ליושנה. כזה הוא המאבק שאני מוביל בכנסת למען העסקה ישירה של מורי הקבלן בישראל.

הילד הוא אוצרו היקר ביותר של ההורה והתפתחותו הנפשית, האינטלקטואלית והתרבותית היא גם תנאי לאיכותה העתידית של ישראל. לכן קיים אינטרס ציבורי רחב שילדינו יופקדו בידי מורים שזוכים לשכר הוגן עבור עבודתם המסורה; לכן קיים אינטרס ציבורי רחב שהמורים ייהנו מביטחון תעסוקתי המתאפשר באמצעות העסקה ישירה.

 

הדבר אינו מוסרי ואינו הגיוני שהמורים המופקדים על חינוך ילדינו והתפתחותם הנפשית והאינטלקטואלית יועסקו בתנאי שכר מחפירים, ללא ביטחון תעסוקתי, ושתמיד תונף מעל ראשם חרב הפיטורים.

לפני כחודש הגשתי למזכירות הכנסת הצעת חוק להעסקה ישירה של כלל המורים והמורות בישראל. חוק זה יעלה להצבעה בוועדת שרים ובמליאה בתחילת מושב החורף הקרוב.

יחד עם חברתי חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס ועם מובילת מאבק מורי הקבלן – לילי בן עמי, נקיים בשבוע הבא כנס חירום בכנסת למען מורי הקבלן בישראל.

הכנס יתקיים בשלישי הקרוב 21.07.15 בשעה 14.00 באולם ועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת.
מזמין את כולכם, השותפים למערכה הגדולה לצדק חברתי, להגיע לכנסת, לחזק את מורי ומורות הקבלן, להשמיע את קולכם ולקרוא כולנו יחדיו, “די לתופעת מורי הקבלן״.

הירשמו כאן כדי שנוכל לסדר לכם אישור כניסה.
https://docs.google.com/…/1SRVaXcOTE_jVGkWVBFbDjHr…/viewform

איתכם,
יוסי

תאריך פרסום:20/07/2015